 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R0J225M050BC)
TDK C1005X5R0J225M050BC
PartNo:
C1005X5R0J225M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 203086
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.2uF 6.3V X5R "20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V