 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R0J475K050BC)
TDK C1005X5R0J475K050BC
PartNo:
C1005X5R0J475K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 195727
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4.7uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:6.3 V