 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R0J475M050BC)
TDK C1005X5R0J475M050BC
PartNo:
C1005X5R0J475M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 99411
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.7uF 20% 6.3Volts
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:16 V