 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1A105K050BB)
TDK C1005X5R1A105K050BB
PartNo:
C1005X5R1A105K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 188995
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 10V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V