 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1A105M050BB)
TDK C1005X5R1A105M050BB
PartNo:
C1005X5R1A105M050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 116077
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 10V X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V