 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1A225K050BC)
TDK C1005X5R1A225K050BC
PartNo:
C1005X5R1A225K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 183037
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:100 uF
Voltage Rating DC:16 V