 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1A475M050BC)
TDK C1005X5R1A475M050BC
PartNo:
C1005X5R1A475M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 88152
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4.7uF 10volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V