 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1C104K050BA)
TDK C1005X5R1C104K050BA
PartNo:
C1005X5R1C104K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 164929
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.10uF 16V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:4 V