 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1C105K050BC)
TDK C1005X5R1C105K050BC
PartNo:
C1005X5R1C105K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 570806
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 16V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:820 pF
Voltage Rating DC:100 V