 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1C224K050BB)
TDK C1005X5R1C224K050BB
PartNo:
C1005X5R1C224K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 100819
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .22UF 16V 10% 0402
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V