 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1C225K050BC)
TDK C1005X5R1C225K050BC
PartNo:
C1005X5R1C225K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 68178
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.2uF 16volts X5R +/-10% GP
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V