 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1E103K050BA)
TDK C1005X5R1E103K050BA
PartNo:
C1005X5R1E103K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 131220
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 10% 25Volts
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:50 V