 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1E104K050BC)
TDK C1005X5R1E104K050BC
PartNo:
C1005X5R1E104K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 808548
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.10uF 25V X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V