 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1E224K050BC)
TDK C1005X5R1E224K050BC
PartNo:
C1005X5R1E224K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 62022
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.22uF 25volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V