 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1H104K050BB)
TDK C1005X5R1H104K050BB
PartNo:
C1005X5R1H104K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 949440
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 50volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.015 uF
Voltage Rating DC:250 V