 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X5R1V105K050BC)
TDK C1005X5R1V105K050BC
PartNo:
C1005X5R1V105K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 92243
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 35volts X5R +/-10% GP
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V