 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X6S1A105K050BC)
TDK C1005X6S1A105K050BC
PartNo:
C1005X6S1A105K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 61694
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 10% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V