 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X6S1A105M050BC)
TDK C1005X6S1A105M050BC
PartNo:
C1005X6S1A105M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 65358
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 20% 10Volts
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:100 V