 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X6S1C105K050BC)
TDK C1005X6S1C105K050BC
PartNo:
C1005X6S1C105K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 136047
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 16volts X6S +/-10% GP
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V