 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1C103K050BA)
TDK C1005X7R1C103K050BA
PartNo:
C1005X7R1C103K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 132829
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:100 V