 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1C104M050BC)
TDK C1005X7R1C104M050BC
PartNo:
C1005X7R1C104M050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 167627
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.10uF 16V X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V