 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1C473K050BC)
TDK C1005X7R1C473K050BC
PartNo:
C1005X7R1C473K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 77481
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.047uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:270 pF
Voltage Rating DC:25 V