 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1E102K050BA)
TDK C1005X7R1E102K050BA
PartNo:
C1005X7R1E102K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 78896
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 25V X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:1 kV