 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1E104K050BB)
TDK C1005X7R1E104K050BB
PartNo:
C1005X7R1E104K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 563205
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100000pF 10% 25Volts
RoHS:Details
Capacitance:560 pF
Voltage Rating DC:100 V