 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1E223K050BB)
TDK C1005X7R1E223K050BB
PartNo:
C1005X7R1E223K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 60459
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.022uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V