 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1H103K050BB)
TDK C1005X7R1H103K050BB
PartNo:
C1005X7R1H103K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 73897
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10000pF 10% 50Volts
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V