 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1H104M050BB)
TDK C1005X7R1H104M050BB
PartNo:
C1005X7R1H104M050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 99018
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 50volts X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:3900 pF
Voltage Rating DC:50 V