 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7R1H221K050BA)
TDK C1005X7R1H221K050BA
PartNo:
C1005X7R1H221K050BA
Manufacturers: TDK
Qty: 94277
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 220pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:25 V