 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7S1A474K050BC)
TDK C1005X7S1A474K050BC
PartNo:
C1005X7S1A474K050BC
Manufacturers: TDK
Qty: 86580
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.47uF 10volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:25 V