 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1005X7S2A103K050BB)
TDK C1005X7S2A103K050BB
PartNo:
C1005X7S2A103K050BB
Manufacturers: TDK
Qty: 77711
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 100volts X7S 10%
RoHS:Details
Capacitance:3.9 pF
Voltage Rating DC:16 V