 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C104J5RACTU)
Kemet C1206C104J5RACTU
PartNo:
C1206C104J5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 82756
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V