 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C104K1RACTU)
Kemet C1206C104K1RACTU
PartNo:
C1206C104K1RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 144766
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V