 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C104K5RAC7800)
Kemet C1206C104K5RAC7800
PartNo:
C1206C104K5RAC7800
Manufacturers: Kemet
Qty: 176000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V