 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C104K5RAC7867)
Kemet C1206C104K5RAC7867
PartNo:
C1206C104K5RAC7867
Manufacturers: Kemet
Qty: 115041
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:10 V