 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C104M5RACTU)
Kemet C1206C104M5RACTU
PartNo:
C1206C104M5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 92628
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 0.1uF X7R 20%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:16 V