 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C105K3RACTU)
Kemet C1206C105K3RACTU
PartNo:
C1206C105K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 99387
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V