 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C105K5RACAUTO)
Kemet C1206C105K5RACAUTO
PartNo:
C1206C105K5RACAUTO
Manufacturers: Kemet
Qty: 62978
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1uF 50V 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V