 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C105K5RACTU)
Kemet C1206C105K5RACTU
PartNo:
C1206C105K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 385742
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 1uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V