 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C106K3PACTU)
Kemet C1206C106K3PACTU
PartNo:
C1206C106K3PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 76582
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 10uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:25 V