 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C106K3RACTU)
Kemet C1206C106K3RACTU
PartNo:
C1206C106K3RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 122514
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 25 Volts 10% X7R
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V