 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C107M9PAC)
Kemet C1206C107M9PAC
PartNo:
C1206C107M9PAC
Manufacturers: Kemet
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 100uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:2.2 pF
Voltage Rating DC:500 V