 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C107M9PACTU)
Kemet C1206C107M9PACTU
PartNo:
C1206C107M9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 89932
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 100uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V