 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1206C476M9PACTU)
Kemet C1206C476M9PACTU
PartNo:
C1206C476M9PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 185372
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3volts 47uF X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:100 V