 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1210C226K4PACTU)
Kemet C1210C226K4PACTU
PartNo:
C1210C226K4PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 72608
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 22uF X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1.5 uF
Voltage Rating DC:50 V