 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1210C475K5RACTU)
Kemet C1210C475K5RACTU
PartNo:
C1210C475K5RACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 128773
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50volts 4.7uF X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V