 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Kemet  (C1210C476M4PACTU)
Kemet C1210C476M4PACTU
PartNo:
C1210C476M4PACTU
Manufacturers: Kemet
Qty: 67893
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 47uF 20% X5R
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V