 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608C0G1E103J080AA)
TDK C1608C0G1E103J080AA
PartNo:
C1608C0G1E103J080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 166365
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.01uF 25volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V