 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608C0G1H080D080AA)
TDK C1608C0G1H080D080AA
PartNo:
C1608C0G1H080D080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 65866
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 50volts 8.0pF C0G 0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V