 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608C0G1H100D080AA)
TDK C1608C0G1H100D080AA
PartNo:
C1608C0G1H100D080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 82085
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10pF 50volts C0G +/-0.5pF
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V