 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > TDK  (C1608C0G1H101J080AA)
TDK C1608C0G1H101J080AA
PartNo:
C1608C0G1H101J080AA
Manufacturers: TDK
Qty: 151952
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 100pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V